trilógie

ANGELS - robbie williams

17. října 2009 v 21:24 | vasa 1gwenstefani
Sedím a čakám.
Sleduje nejaký anjel môj osud?
A poznajú oni tie miesta, kam sa poberáme,
keď sme šediví a starí?
Lebo mne povedali, že spasenie
im roztvára krídla.
A tak keď ležím v posteli,
myšlienky mi behajú hlavou
a cítim, že láska je mŕtva,
miesto toho milujem anjelov.

R.: A ona mi cez to všetko ponúka ochranu,
veľa lásky a citu, či sa mýlim alebo nie.
A dolu vodopádom, kamkoľvek ma to zavedie,
viem, že život ma nezlomí.
Keď to na mňa príde, ona ma neopustí.
Miesto toho milujem anjelov.

Keď sa cítim slabý
a moja bolesť ide jednosmerkou,
pozriem nahor a viem,
že vždy budem obdarený láskou.
A ako ten pocit rastie,
ona dodáva mäso mojim kostiam.
A keď je láska mŕtva,
miesto toho milujem anjelov.

ktore video sa vam najviac paci???

15. července 2009 v 17:55 | vasa 1gwenstefani
1.stay with me
2.Hanging By A Moment - Will + Elizabeth (Willabeth?)
3.Willabeth - What Goes Around

will a elizabeth

15. července 2009 v 17:48 | vasa 1gwenstefani

jack sparrow

22. února 2009 v 13:29 | vasa 1gwenstefani

Alžbeta Bavorská - sissi - foto a životopis :(

20. února 2009 v 11:59 | vasa 1gwenstefani
no romy schneider je ovela krajsia ako bola skutocna sissi !!!ved porovnajte samy ?! A POTOM PROSIM HLASUJTE V ANKETE SPECIALNE PRE TENTO CLANOK
jedna fotka ROMY na porovnanie * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
akurat táto fotka v rame sa mi veli paci * * *

Alžběta Bavorská (Sissi)

* 24. 12. 1837, † 10. 9. 1898

Pocházela ze starého a svérázného wittelsbašského rodu (Bavorsko). S Františkem Josefem se poprvé setkala v létě 1853 v letním sídle Habsburků v Bad Ischlu. I přes protesty Františkovy matky Žofie se do ní mladý císař zamiloval a o rok později si teprve šestnáctiletou Sissi vzal. Alžběta se stala císařovnou.
František se tak jako jeden z mála Habsburků oženil opravdu z lásky. Štěstí mladé dvojice však neblaze ovlivňovala Františkova matka. Ta se projevila jako tvrdá domácí vládkyně. Nechápající Alžbětu urážely způsoby tchýně, které musela vykat. Na vídeňském dvoře dokonce neměla ani možnost vybrat jména svým dětem, natož právo na jejich výchovu. Alžběta nejdříve prosila Františka, aby s touto situací něco udělal, ale ten matku do patřičných mezí nevykázal. A tak přešla Alžběta od poloviny šedesátých let 19. století k tvrdému prosazování své vůle i na úkor svých dětí. Do té doby přivedla na svět tři děti - Žofii, Giselu a Rudolfa. Žofie v dětství zemřela. Roku 1865 předala Alžběta císaři protest proti drsné vojenské výchově malého Rudolfa. Nekompromisní požadavky František přijal.
Do politiky zasáhla významně jen jednou. V roce 1867 výrazně přispěla k přesvědčení císaře, aby rozdělil říši a odměnila se mu za to čtvrtým dítětem. "Uherské dítě" Marie Valerie se v Maďarsku stalo jejich nejoblíbenějším potomkem.
Alžbětu nudil dvorský život. Často před ním utíkala do Uher, na Riviéru či na daleké ostrovy v oceánu. Zdržovala se tam, kde se cítila svobodně.
Jestliže v šedesátých a sedmdesátých letech platila za nejkrásnější panovnici Evropy, v osmdesátých letech se zní stala vyzáblá podivná žena, která vzbuzovala spíše soucit než obdiv.
Zásadní přelom přišel až v roce 1889 spolu s tragickou smrtí syna Rudolfa. Po jeho smrti ztratila všechnu duševní sílu. Poslední léta života strávila v Řecku, kde si na ostrově Korfu nechala postavit nákladný zámek Achilleion.
Její trápení a deprese ukončil italský anarchista Luigi Lucheni, který ji probodl pilníkem, když spěchala do ženevského přístavu. Tak náhle skončil podivný život rakouské císařovny.
použitá literatura:
Barbara Cartlandová, Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské
www.maturita.cz/referaty/referat.asp?id=5333
Tereza Řeháková, kvarta, 20. XI. 2004.

Romy Schneider - životopis

20. února 2009 v 11:43 | vasa 1gwenstefani
Pro jedny byla poběhlice, pro druhé trpící madona, pro další skvělá herečka. Ale pro všechny kouzelná Sissi: touto rolí se Romy Schneider proslavila.
Čím více v ní lidé i po létech nekriticky zbožňovali tu krásnou, nezapomenutelnou Alžbětu Habsburskou - Sissi, tím méně herečka Romy Schneider o tuto image stála. "Nenávidím Sissi už celá léta!" rozčilovala se Romy v jednom z mnoha rozhovorů. "Už dávno nejsem Sissi a nikdy jsem jí ani nebyla. Teď jsem už jen nešťastná třiačtyřicetiletá žena."
V interview v dubnu 1981 mluvila Romy o tom, jak se cítí být na dně, vyprahlá, ubitá, přetažená... Bolestně se rozváděla s druhým manželem, byla po těžké operaci. A to ještě nevěděla, že ta největší rána ji teprve čeká.
Na začátku července pak tragicky zemřel její čtrnáctiletý milovaný syn David. Romy ho přežila o pouhých deset měsíců...
"Je tak rozkošná!"
"Kdybych uměla skákat, určitě bych se samou radostí ocitla až na střeše. Budu natáčet!" zaznamenala si do svého deníku, který si psala celý život, čtrnáctiletá Rosemarie. Právě se dozvěděla, že dostala svou první roli ve filmu Šeříky až bílé začnou kvést.
Nikdy nechtěla nic jiného, než být herečkou - jako její rodiče. Při natáčení byla od všech hýčkána a obskakována, opakovali jí, jaký má talent.
Neměla přítelkyně, nechodila do školy, namísto toho byla obklopena obdivovateli, herci, režiséry a mecenáši. Malá Romy byla pro všechny stále jen "rozkošná".

Sissi
V roce 1954 se Romy seznámila s režisérem Ernstem Marischkou. Veselý, temperamentní starý pán správně odhadl nadání mladé Romy. A tak se z ní stala okouzlující Sissi, císařovna Alžběta.
Publikum bylo nadšené, horečka "Sissi" se šířila po celé Evropě. "Na několik let jsem se ocitla v pohádkovém světě krinolín, valčíků a flirtů. Život mi plynul jako krásný film." Natočila tři díly, ale pak už se vzepřela: "Nabídli mi milion marek, ale já čtvrtý díl Sissi definitivně odmítla.
Nechtěla jsem být navždy zaškatulkovaná jako naivní mladá císařovna..."

Delon, má láska
V roce 1957 přijala nabídku točit film Kristýna a jako hvězda si mohla podle diapozitivů vybrat svého partnera. Jeden z obličejů ji zaujal: "Kdo to je?" "Alain Delon," zněla odpověď.
Na první pohled se neuchvátili. Romy připadal Alain nudný a jemu ona jako "vyšňořená Němka" absolutně bez půvabu. Přesto se pak jejich lhostejnost změnila ve vášnivou lásku. Romyina matka i otčím s nelibostí vytušili, že kvůli ztřeštěnému rozcuchanému Francouzovi v džínách, který stále chodil všude pozdě, ve sporťáku se řítil Paříží a křižovatky přejížděl na červenou, Romy právě vystoupila z jejich stínu.
Odstěhovala se do Paříže. Euforie! Na jedné straně láska, vášeň, svoboda, ale na druhé straně pocit, že do Alainova světa plného revolty jako spořádaná maminčina holčička nepatří.
Bojovala s francouzštinou i s tím, že ve Francii ji nikdo nebral jako herečku, ale "pouze" jako přítelkyni nastávající světové hvězdy - Delona.

Visconti, má spása
Výrazný obrat v jejím profesním životě znamenalo setkání s režisérem Luchinem Viscontim. Visconti Romy přesvědčil, aby zdokonalila francouzštinu a postavila se na jeviště Theatre de Paris. Hra Škoda, že je děvka znamenala v roce 1961 průlom v její kariéře.
Vzápětí natočila s Viscontim Bocaccio 70 a s dalšími divadelními i filmovými rolemi se roztrhl pytel. Smlouva s hollywoodskou Columbií ji svedla dohromady s mezinárodními režiséry (1963 Kardinál, 1964 Co je nového, kotě?, 1965 Je léto, půl jedenácté večer.). Točila často v Hollywoodu a to komplikovalo její vztah s Delonem. "Alain mě neustále podváděl. Byl jako mladý pes, stále na lovu... Zraňovalo mě to." Jejich rozchod v roce 1963 byl pro Romy těžký šok. "Když jsem se jednou vrátila z Ameriky, na stole stála váza s kyticí a v ní lístek: 'Jsem s Nathalií v Mexiku. Alain.' Byl zbabělec...
Nelituji ničeho, ale už bych to nechtěla zažít." Z Hollywoodu se vrátila zklamaná. Američané na ni neregaovali tak nadšeně, jak se čekalo. A tak byla podle zákona trhu odsunuta. Po rozchodu s Delonem se cítila zdrcená. Útěchu hledala v alkoholu a v prášcích...

Sen o štěstí - Harry
Jako na zavolání se v jejím životě objevil o 14 let starší herec a režisér Harry Meyen. Seriózní muž s vystupováním básníka a vzezřením intelektuála. "Působil na mě uklidňujícím dojmem, věřila jsem mu, že mě dokáže ochránit a zahojit rány, které mi způsobil Alainův útěk." Harry se kvůli ní rozvedl, roku 1966 se jim narodil syn David a všichni žili společně v Berlíně. "Mám konečně rodinu a muže, který mě bude milovat do konce mých dní!" Romy prožívala nejspíš nejšťastnější léta svého života.

Bazén
Z berlínského poklidu ji vytrhl Delon, který jí nabídl roli ve filmu Bazén. Právě včas - po dvou letech se už těžce vyrovnávala s tím, že jako herečka upadla do zapomnění. Když ji Alain v létě roku 1968 vítal na letišti v Nice, byla opět Herečkou. "Vzal mě do náruče, vyzdvihl a políbil.
Hořkost mezi námi dávno pominula." Práce na filmu i následný velký úspěch je opět semkl, ale Romy už se jako matka a manželka nechtěla oddávat iluzím... Bazén znovu nastartoval její kariéru - v dalších 18 měsících natočila šest filmů (např. Můj milenec, můj syn, Věci života)!

Půl hvězda, půl žena
Romy většinu času trávila ve Francii, kde pracovala, zatímco David a Harry, její mužští, byli v Německu a volali jí každý den. Po čase se Romy rozhodla, že se do Paříže přestěhuje s Davidem natrvalo - její manželství bylo po sedmi letech stejně rozbité.
Točila jeden film za druhým, pracovala s věhlasnými režiséry (Viscontim, Zulawskim) i s herci (s Michelem Piccolim, Yvesem Montandem, Richardem Burtonem...). Kromě práce pro ni nic jiného neexistovalo. Už pomalu nevěděla, kdo je. Helena z Věcí života, Lilli z Maxe a rváčů anebo Gita ze Zavraždění Trockého? "Vydala jsem ze sebe příliš.
Co jsem měla za to, bylo nedostatečné. Byla jsem napůl hvězda, napůl žena. A já bych byla ráda jen jednou z nich..."

"To je ten pravý!"
Bylo jí 37 a synovi Davidovi 8, když začala žít se svým tajemníkem, Danielem Biasinim. Cítila, že je pro ni ten správný muž. Od roku 1974 jí tento pohledný, elegantní a o 9 let mladší muž dělal tajemníka.
Dokázal jí naslouchat, nic po ní nechtěl a David ho miloval. Daniel bral Romy, jaká byla, a miloval ji i s jejími stavy strašné podrážděnosti a strachu, že zklame jako herečka. V roce 1977 přišla na svět jejich dcera Sarah Magdalena. "Její narození byla radost, která dávala mé budoucnosti smysl.
Děti pro mě vždy byly přístav, v němž jsem byla chráněná před bouřemi." S blížící se čtyřicítkou se Romy ocitla na vrcholu kariéry, měla za sebou více než 50 filmů a chtěla více.

Na dně
Práce, práce, práce... Perfektní výkony. Romy nic jiného nechtěla, neznala. Daniel se jí vzdaloval. Z vášnivé lásky zbyly nakonec jen nekonečné diskuse. Daniel odešel a Romy čekala, že se vrátí. Po nocích pila, aby na něj zapomněla...
V roce 1981 se rozvedli. Deprimovaná Romy se tehdy náhle po prudkých bolestech ocitla v nemocnici a kvůli nádoru jí lékaři odejmuli pravou ledvinu. Sotva byla schopna vstát z postele, dokončovala synchrony na filmu Svědek.
David jí ve studiu jako jindy pomáhal s výslovností. "Smáli jsme se, kuli jsme plány na prázdniny. Tenhle 'muž' mi opravdu patřil." Bylo to jejich poslední setkání. V červenci 1981 se čtrnáctiletý David smrtelně zranil, když přelézal bránu u domu svých prarodičů.

10 měsíců poté
Po smrti syna Romy bloudila z místa na místo, stěhovala se z bytu do bytu, ukrývala se před novináři, kteří ji pronásledovali. Nad vodou ji držela dcera a především myšlenka na nový film - Poutnice ze Sans-Souci.
Z posledních nezničitelných sil usilovně pracovala, střídavě brala léky na spaní a prášky na povzbuzení. ëábelský kruh, z něhož už nevystoupila. Večer pak v hotelovém pokoji obvykle připevnila na zeď fotografie svého syna, psala mu dopisy...
Začátkem roku 1982 strávila se svou dcerkou dovolenou na Seychellách a nedaleko Paříže pak koupila dům, kde chtěla na vše zapomenout, najít klid a mír. Toho už se však nedočkala. 29. května 1982 zemřela Romy na selhání srdce. Bylo jí 44 let. Svého syna přežila o 10 měsíců.
(Klára Antošová, Style)

Romy Schneider - fotky

20. února 2009 v 11:41 | vasa 1gwenstefani

Romy Schneider

20. února 2009 v 11:28 | vasa 1gwenstefani
Romy SchneiderRomy SchneiderRomy SchneiderRomy SchneiderRomy Schneider

sissi -romy-- fotky -ciernobiele

20. února 2009 v 11:18 | vasa 1gwenstefani
Romy Schneider, Magda Schneider (v.l.n.r.)Magda Schneider, Vilma Degischer (v.l.n.r.)Romy SchneiderKarlheinz BöhmUta Franz, Karlheinz BöhmSzene mit Uta Franz (links), Gustav Knuth (hinten), Magda Schneider (3.v.r.)Romy Schneider, Karlheinz Böhm by Truus, Bob & Jan too!.Romy Schneider, Karlheinz Böhm by Truus, Bob & Jan too!.Romy Schneider by Truus, Bob & Jan too!.Romy Schneider, Ivan Petrovich by Truus, Bob & Jan too!.romy schneider dans sissi by mathilde :).

sissi - fotky z filmu *

20. února 2009 v 10:48 | vasa 1gwenstefani
 
 

Reklama