The Ting Tings

Katie White ♥

6. června 2009 v 15:48 | vasa 1gwenstefani
rpo vsechny fotky klik na celý♥

katie

6. června 2009 v 15:47 | vasa 1gwenstefani
rpo vsechny fotky klik na celý♥

Recenzia We Started Nothing

6. června 2009 v 15:45 | vasa 1gwenstefani
Great DJ a That's Not My Name jsou pecky. Fakt velký hitovky o čemž svědčí jak úspěch v britské hitparádě singlů, tak počet přehratí na Youtube, blížící se u druhé zmíněné skladby ke 4 milionům. Kromě chytlavého refrénu na tomhle čísle určitě nějaký podíl i zpěvačka Katie White, po delší době opravdu pěkné děvče v pop music, která se svým vzhledem zařazuje někam doprostřed mezi všechny ty "indie girls" (ala kate nash) a "party bitches" (ala... no však víte). Ostatně podobně je na tom i hudba The Ting Tings. Pop který nemá vyšší ambince než vás na půlhodinku nezávazně pobavit, ale který zároveň není blbej a nemusíte se za něj stydět ani v lepší společnosti. Katie White a Jules De Martino si prošli, ať už společně nebo zvlášť, několika neúspěšnými projekty, než konečně přišli na to, jak napsat hit, a tak si to zkusili rovnou dvakrát. Ale hned desetkrát se to podaří málokomu, takže vydáním We Started Nothing se nabízela otázka,zda to nebude jen deska plná nudných vycpávek napsaných jen proto, aby si The Ting Tings mohli udělat záznam do kolonky Diskografie,a nebo se jim přece jen povede stvořit milník, který se zapíše do historie popu? Pravda je, jak to tak bývá, někde uprostřed.

Žádný další velký hit už tu nepotkáte, Fruit Machine se sice snaží, ale je to o něco slabší odvar dvou zmíněných písní a zařazení hned po nich mu spíše škodí. Hravá Traffic Light s totálně roztomilým zpěvem a naopak drzá Shut Up and Let Me Go se už tolik nesnaží, ale o to jsou sympatičtější, byť druhá zmíněná se ke konci trochu utápí v kolovrátkovém rytmu.To Keep Your Head působí svěže i po několikerém poslechu, a klidně bych věřil, že ji The Ting Tings napsali za nějakých 10 minut cestou na koncert. Pomalejší Be The One má tendence uhnízdit se vám v hlavě, ale zase né na moc dlouho. A zbytek alba nestojí za řeč. We Walk je omyl a když jsem ji slyšel hned jako třetí píseň po Great DJ a That's Not My Name, ani jsem moc něvěřil, že je od stejné kapely, Impacilla Carpisung působí jako by si Katie a Jules jen tak něco bokem nahráli ve studiu, a pak ji na CD daly jen proto, aby délka desky přetáhla 30 minut. Zřejmě ze stejného důvodu je závěrečná We Started Nothing natažená na šest a půl minuty a díky tomu ke konci zoufale nudná. Komedie s Adamem Sandlerem taky netrvaj čtyři hodiny přece.

Ale dost inventury. Žádná bomba tohle album sice není, ale příjemně se poslouchá a značí určitý potenciál. The Ting Tings jsou rozhodně schopní autoři i interpreti, kteří hrají moderní pop se správnou dávkou drzosti, hravosti a sex-appealu a pokud budou nadále vydávat své desky takhle na začátku bezstarostných letních měsíců, finanční nouze se v důchodu obávat nemusejí. Akorát by občas mohli zauvažovat, jestli nebude lepší vydat raději jen EP.

Myspace

That´s Not My Name (video)
Great DJ (video)

Ting Tings

6. června 2009 v 15:43 | vasa 1gwenstefani
Nemá ráda, když ji oslovujete darling nebo bird a nejmenuje se Stacey, Jane, Jo ani Lisa. Její jméno je Katie White a společně s Julesem De Martinem způsobila, že The Ting Tings jsou synonymem pro malou popovou revoluci. A to i přesto, že na svém debutu tvrdí: "We Started Nothing".

T

Tracklist:
  1. Great DJ ♥
  2. That's not my name ♥
  3. Fruit Machine
  4. Traffic light
  5. Shut up And Let Me Go ♥
  6. Keep your head
  7. Be the One
  8. We walk
  9. Impacilla Caprisung
  10. We Started Nothing ♥
he Ting Tings - We Started Nothing
Vydáno: 19.05.2008
Celkový čas: 37:49
Skladby: Great DJ, That's Not My Name, Fruit Machine, Traffic Light, Shut Up And Let Me Go, Keep Your Head, Be The One, We Walk, Impacilla Carpisung, We Started Nothing
Nosič k recenzi poskytlo vydavatelství Sony BMG.
Spojení úspěšná popová deska se poslední dobou spojuje buď s výherci talentových soutěží modelu Česko hledá Superstar a X Factor, nebo s plackami, pod nimiž je podepsán někdo z dvojice Timbaland/Timberlake. V obou případech tak padá na pop nálepka mašinérie na peníze a měřítkem kvality se nestává hudba, ale hitparádová pozice a počet prodaných kusů, protože investice se v první řadě musejí vrátit. Katie White a Jules De Martino neboli The Ting Tings nepatří ani do jedné ze zmiňovaných skupin. Naopak, ztělesňují jejich pravý DIY opak. Přesto natočili jedinečnou popovou desku, která splňuje definici úspěchu z obou pohedů. Jules De Martino vydal svůj první neúspěšný singl se skupinou Babakoto před více než dvaceti lety. Od té doby štěstí pokoušel vícekrát než Brückner Barošovu střeleckou formu, ale výsledek byl v podstatě vždy nulový. První setkání s Katie White ve skupině Dear Eskiimo v tomto ohledu nebylo výjimkou a z části zkrachovalo na tom, že Katie ze sebe odmítla udělat sexy panenku v mini sukni a s odhaleným dekoltem. Není tedy divu, že oba zanevřeli na snahu dotknout se hvězd a počkali si, až k nim hvězdy sestoupí samy. Stalo se: singl "That's Not My Name" je adeptem na skladbu roku 2008 a stejně jako celá deska "We Started Nothing" vystoupal až na jedničku britské prodejní hitparády. The Ting Tings (MySpace.com) vytvořili svůj debut přesně podle šablony, která byla v osmdesátých letech, ve zlatém období popu, dotažena k dokonalosti. Natočili dokonalou popovou desku, se vším, co k ní patří... Singly jsou alfou i omegou, album je jen médiem, na kterém je dostanete všechny najednou, doplněné o pár neškodných fillerů, které vás časem neomrzí. A právě megahity jako "Great DJ", "That's Not My Name", "Fruit Machine" či "Shut Up And Let Me Go" jsou důkazem toho, že Katie White a Jules De Martino uspěli. Vždyť poslední jmenovanou si vybral Apple do reklamy na iPod, a Apple své jméno nespojuje s outsidery. Na svém debutu se The Ting Tings povedlo namíchat něco, co se dlouhou dobu zdálo jako nemožné - popové melodie Katie White kontrastují s indie rytmikou De Martina, user-friendly písničky zase se zdánlivou umíněností dělat vše po svém a již samotný princip DIY kapely pro masy je s nadsázkou řečeno k sežrání. "We Started Nothing" je důkazem toho, že v oblasti popu je stále co objevovat a že k tomu, abyste něco dokázali, nepotřebujete milióny a Timbalanda. A přitom nejlepší na tom je, že Katie White na albu střídá několik hlasových poloh a pokaždé dokáže být svá a jiná než ostatní. Emotivní hladinu neustále vyhání až k hranici srdečního kolapsu, takže je zřejmé, že The Ting Tings sice dle svých slov nic neodstartovali, ale hlavně touhle plackou také nic nekončí. Ona je totiž dost možná prvním krokem v malé evoluci popu.

o nich

6. června 2009 v 15:39 | vasa 1gwenstefani
Ono to není jen tak.Má to vkus.Je to nej věc. WoW.
a Tak je tady na světě nová snad brzy známá kapely. The Ting Tings. Tvoří jí pouze 2 členové- Jules a Katie White.
V Británii nazývali song That's not my name nejchytlavější písničkou roku.Z vrcholu britského žebříčku vystřelili i Madonnu a to je co říct nee, :D
The ting Tings jsou mix popu a indie což se běžně moc nekombinuje :-O
JInak jejich singl můžete lyšet i n reklamě na Apple.
To k nim k ůvodu :-O
Katie :
ONI mi prostě připadají jak z marsu ♥
 
 

Reklama