knihy

KNIHY ktore vam zmenia život

2. ledna 2011 v 18:02 | vasa 1gwenstefani
Tak tato kniha ma dostala bola to najuzasnejsia kniha ktoru som kedy citala obcas som sa v nej stracala ale stalo to za to je pravda,ze tato kniha je dost hruba ma okolo 400 stran ale kazda kazdulinka strana tejto knihy stala za to kniha je milionkrat lepsia ako film s Leom Dicapriom ak ste ju este necitali nevahajte ani sekundu a rychlo si tuto knihu zozente a pustite sa do citania slubujem vam ze nebudete lutovat film som uz videla 2 krat a aj tak si vzdy spomeniem iba na knihu..
Tuto knihu som zacala citat len nedavno som uz za polovicou ale tato kniha je naozaj uzasna odporucam ju precitat kazdemu..nasla som v nej urcitu formu utrpenia,nadeje a radosti..a je to skutocny pribeh ziadna fikcia dufam,ze sa mi raz podari navstivit Tibet do Lhasy od kedy som zacala citat tuto knihu stale viac a viac sa mi ta krajina zacina pacit chcela by som sa tam pozriet ked docitam tuto knihu napisem presny obsah ale je naprosto uzasna a uz teraz viem,ze si pozriem aj film s Bradom Pittom:-*
Pri tejto knihe som obcas prestavala dychat a az ked som videla film uvedomila som si ako velmi som zacla Toma obdivovat - Tom je hl.hrdina knihy a filmove spracovanie malo naozaj uspech tak najprv kniha a potom film ved pozrite si zoznam oceneni ktore film ziskal
  • Bol nominovaný na 2000 Academy Award (Oskar) za Best Actor in a Supporting Role (Jude Law)
  • Bol nominovaný na 2000 Academy Award (Oskar) za Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published (Anthony Minghella)
  • Bol nominovaný na 2000 Academy Award (Oskar) za Best Art Direction-Set Decoration (Roy Walker, Bruno Cesari)
  • Bol nominovaný na 2000 Academy Award (Oskar) za Best Costume Design (Ann Roth, Gary Jones)
  • Bol nominovaný na 2000 Academy Award (Oskar) za Best Music, Original Score (Gabriel Yared)
  • Bol nominovaný na 2000 MTV Movie Award za Best Musical Performance (Matt Damon, Jude Law, Fiorello) [For the song "Tu Vuo' Fa L'Americano".]
  • Bol nominovaný na 2000 MTV Movie Award za Best Villain (Matt Damon)


cesta za stastim

12. října 2009 v 18:36 | vasa 1gwenstefani

BASEN A CAS

18. června 2009 v 9:04 | vasa 1gwenstefani
TUTO KNIHU SOM CITALA
Za poslednú označil básnik Milan Rúfus svoju zbierku Báseň a čas. "Ponímam túto zbierku básní ako vecný, nepatetický osobný testament. Je málo pravdepodobné, že by som ešte vydal nové texty. Preto hovorím o závete," povedal tento básnik, esejista a prekladateľ.
Poéziu v zbierke dopĺňajú ilustrácie maliara Ivana Pavleho.
Vo svojich veršoch autor presne a prosto, a pritom so svojráznou filozofickou hĺbkou a poetickou podmanivosťou zobrazuje javy a súvzťažnosti s dobami minulými, obavy o budúcnosť a nádherné splývanie času a večnosti"

"Ak by napríklad Nemci mali takéhoto básnika, museli by jeho verše, vzhľadom na ich takmer stomiliónovú populáciu, vychádzať v stotisícových a miliónových nákladoch,"

Riaditeľ vydavateľstva Slovenský spisovateľ Martin Chovanec

GOSSIP GIRL_nikdo není lepší

3. února 2009 v 18:12 | vasa 1gwenstefani
Sedmý díl ze série Gossip Girl.
Já i moji kamarádi dostaneme co - a koho - si zamaneme. Ulovit nejnovější kabelku z dílny Marc Jacobs nebo přítele tvojí nejlepší kamarádky, je vždycky super, ale také je to risk.
Všichni jdou po prázdninách na vysokou, a tak je konečně čas pořádně slavit - jako bychom s tím nezačali už dávno! Když B s N konečně přišla o panenství, nemůže se dočkat, až to bude dělat znovu. Ale dokáže vztah mezi B a N přežít? To nám řekne jen čas, ale jedno vím jistě: ve vzduchu je cítit láska.

GOSSIP GIRL_ nic nas spolu neudrzi

3. února 2009 v 18:06 | vasa 1gwenstefani
Super drbny - do světa, kde je zrada a závist vždycky v módě. Střední školu už máme skoro za sebou - konečně - než se ale rozutečeme na univerzity, které jsme si vybrali, musíme toho ještě hodně zvládnout: B totiž načapala S, jak se s N líbá ve sprše. To je horká novinka! B má navíc všech pět pohromadě, takže vidí, jaký by z S a N byl dokonalý pár, je to tak? Není. Naopak, B se rozhodla pro pomstu. Ale nebojte, mám lístek do první řady. Nechme se překvapit, jestli se strhne dívčí válka.

GOSSIP GIRL_jen ve tvych snech

3. února 2009 v 18:02 | vasa 1gwenstefani
Sex ve městě pro teenagery. Podívejte se s námi do světa Super drbny - do světa vyvolených a červených koberců. Pojďte s námi do světa, kde vám žárlivost a zrada zajistí vždy ta nejlepší místa… pokud na nich ovšem již nesedíte.
Světla, kamera, skandál! Hollywood se přesunul do centra města a S se chystá zazářit ve svém prvním celovečerním filmu. My už sice víme, že si mimo záběr užívá románek s představitelem hlavním mužské role, milovníkem T. Jak se k jejímu životu postaví v Hamptons uvězněný N? Pohodlně se usaďte, uvolněte se, odpočívejte a užijte si to!

TO JE ONA _ okluzlujuca

3. února 2009 v 17:59 | vasa 1gwenstefani
JENNY
Toto je první příběh z nové řady od autorky úspěšné série GOSSIP GIRL.
Oblíbená postava z románové řady Gossip Girl, Jenny Humphreyová, odchází po prázdninách z dívčí školy Constance Billard na elitní internátní školu Waverly Academy. V horském městečku bude studovat společně s dětmi z bohatých rodin, které nikdy nedovolí, aby čas pracoval proti nim. Každou minutu si dokáží užít a Jenny jim tradice rozhodně měnit nehodlá.
Krásní kluci, nové intriky, šťavnaté pomluvy. Sečteno a podtrženo, Jenny čeká více potíží, než měla dosud.

GOSSIP GIRL _ lhala bych ti

3. února 2009 v 17:54 | vasa 1gwenstefani
Podívejte se s námi do světa Super drbny - do světa, kam se ty nejlepší botičky dovážejí ze Španělska, kouzelné šatičky se z té nejlepší bavlny šijí na míru a bez zrady a žárlivosti v létě nemůžete vyjít na ulici. Ty nejhorší vlastnosti jsou těmi největšími skvosty.
Je čas svázat si vlasy do volného culíku - jede se totiž do Hamptons! Z S a B jsou teď múzy jednoho slavného návrháře. Shodou okolností jeho dům sousedí s N-ovým letním vězením… Jsem zvědavá, jak dobré sousedské vztahy se mezi těmito sousedy rozvinou. A co je to za zprávy, které ke mne doléhají o V? Snad v sobě neodhalila novou tvář? Kdo bude další? D?! Nikdy neříkej nikdy… Vaše Super drbna.

PRINC REBEL

3. února 2009 v 17:45 | vasa 1gwenstefani
Řada publikací líčí Rudolfa Habsburského (1858-1889), syna císaře Františka Josefa I. a jeho ženy Alžběty, jako poněkud zdegenerovaného aristokrata, kterého charakterizují náruče hereček, obskurní šantány, alkohol a drogy a jehož tragický skon provázejí nejroztodivnější pověsti. Brigitte Hamannová však korunního prince vykresluje především jako člověka, který péčí učitelů, předních evropských vzdělanců a díky své touze po vzdělání a úctou k vědění získal v dospívání nejen mimořádné znalosti, ale osvojil si i životní postoje, jež se v průběhu času příliš neměnily. Vyhraněná světonázorová stanoviska, jež Rudolf rozvíjel ve studentských pracích a až do posledních dnů v množství novinových (ovšemže anonymních) článků, v jiných publikacích, osobními kontakty i různými prohlášeními, představují následníka habsburského trůnu, tradičně konzervativního a klerikálního, ve značně překvapivém světle. Zaujetí pro liberální uspořádání společnosti, svobodu, lidská práva, humanitu a pokrok a s tím související odpor k nevzdělané aristokracii, nacionálním projevům, ke klerikalismu a antisemitismu Rudolfa sblížily s představiteli měšťanské - často židovské - inteligence a neodvratně ho vzdálily od císařského dvora. Byl bez politického vlivu i oficiálních informací, a přece se houževnatě angažoval pro mnohonárodnostní rakousko-uherskou monarchii, jejíž další existenci spatřoval v odmítnutí militaristického Německa a ve spojenectví s Francií a Ruskem. Nereálnost následníkových cílů, nenaplněný soukromý život, nemoc a jistě i přemíra šampaňského s koňakem a morfium nakonec vedly k devastaci kdysi tak zářivé osobnosti. V loveckém zámečku Mayerling však nezazněl jen jeden výstřel. Rudolf vzal s sebou na smrt i sedmnáctiletou milující Mary Vetserovou...

BASEN A CAS

3. února 2009 v 17:30 | vasa 1gwenstefani
TUTO KNIHU SOM CITALA
Za poslednú označil básnik Milan Rúfus svoju zbierku Báseň a čas. "Ponímam túto zbierku básní ako vecný, nepatetický osobný testament. Je málo pravdepodobné, že by som ešte vydal nové texty. Preto hovorím o závete," povedal tento básnik, esejista a prekladateľ.
Poéziu v zbierke dopĺňajú ilustrácie maliara Ivana Pavleho.
Vo svojich veršoch autor presne a prosto, a pritom so svojráznou filozofickou hĺbkou a poetickou podmanivosťou zobrazuje javy a súvzťažnosti s dobami minulými, obavy o budúcnosť a nádherné splývanie času a večnosti"

"Ak by napríklad Nemci mali takéhoto básnika, museli by jeho verše, vzhľadom na ich takmer stomiliónovú populáciu, vychádzať v stotisícových a miliónových nákladoch,"

Riaditeľ vydavateľstva Slovenský spisovateľ Martin Chovanec

 
 

Reklama