knihy

cesta za stastim

12. října 2009 v 18:36 | vasa 1gwenstefani

BASEN A CAS

18. června 2009 v 9:04 | vasa 1gwenstefani
TUTO KNIHU SOM CITALA
Za poslednú označil básnik Milan Rúfus svoju zbierku Báseň a čas. "Ponímam túto zbierku básní ako vecný, nepatetický osobný testament. Je málo pravdepodobné, že by som ešte vydal nové texty. Preto hovorím o závete," povedal tento básnik, esejista a prekladateľ.
Poéziu v zbierke dopĺňajú ilustrácie maliara Ivana Pavleho.
Vo svojich veršoch autor presne a prosto, a pritom so svojráznou filozofickou hĺbkou a poetickou podmanivosťou zobrazuje javy a súvzťažnosti s dobami minulými, obavy o budúcnosť a nádherné splývanie času a večnosti"

"Ak by napríklad Nemci mali takéhoto básnika, museli by jeho verše, vzhľadom na ich takmer stomiliónovú populáciu, vychádzať v stotisícových a miliónových nákladoch,"

Riaditeľ vydavateľstva Slovenský spisovateľ Martin Chovanec

GOSSIP GIRL_nikdo není lepší

3. února 2009 v 18:12 | vasa 1gwenstefani
Sedmý díl ze série Gossip Girl.
Já i moji kamarádi dostaneme co - a koho - si zamaneme. Ulovit nejnovější kabelku z dílny Marc Jacobs nebo přítele tvojí nejlepší kamarádky, je vždycky super, ale také je to risk.
Všichni jdou po prázdninách na vysokou, a tak je konečně čas pořádně slavit - jako bychom s tím nezačali už dávno! Když B s N konečně přišla o panenství, nemůže se dočkat, až to bude dělat znovu. Ale dokáže vztah mezi B a N přežít? To nám řekne jen čas, ale jedno vím jistě: ve vzduchu je cítit láska.

GOSSIP GIRL_ nic nas spolu neudrzi

3. února 2009 v 18:06 | vasa 1gwenstefani
Super drbny - do světa, kde je zrada a závist vždycky v módě. Střední školu už máme skoro za sebou - konečně - než se ale rozutečeme na univerzity, které jsme si vybrali, musíme toho ještě hodně zvládnout: B totiž načapala S, jak se s N líbá ve sprše. To je horká novinka! B má navíc všech pět pohromadě, takže vidí, jaký by z S a N byl dokonalý pár, je to tak? Není. Naopak, B se rozhodla pro pomstu. Ale nebojte, mám lístek do první řady. Nechme se překvapit, jestli se strhne dívčí válka.

GOSSIP GIRL_jen ve tvych snech

3. února 2009 v 18:02 | vasa 1gwenstefani
Sex ve městě pro teenagery. Podívejte se s námi do světa Super drbny - do světa vyvolených a červených koberců. Pojďte s námi do světa, kde vám žárlivost a zrada zajistí vždy ta nejlepší místa… pokud na nich ovšem již nesedíte.
Světla, kamera, skandál! Hollywood se přesunul do centra města a S se chystá zazářit ve svém prvním celovečerním filmu. My už sice víme, že si mimo záběr užívá románek s představitelem hlavním mužské role, milovníkem T. Jak se k jejímu životu postaví v Hamptons uvězněný N? Pohodlně se usaďte, uvolněte se, odpočívejte a užijte si to!

TO JE ONA _ okluzlujuca

3. února 2009 v 17:59 | vasa 1gwenstefani
JENNY
Toto je první příběh z nové řady od autorky úspěšné série GOSSIP GIRL.
Oblíbená postava z románové řady Gossip Girl, Jenny Humphreyová, odchází po prázdninách z dívčí školy Constance Billard na elitní internátní školu Waverly Academy. V horském městečku bude studovat společně s dětmi z bohatých rodin, které nikdy nedovolí, aby čas pracoval proti nim. Každou minutu si dokáží užít a Jenny jim tradice rozhodně měnit nehodlá.
Krásní kluci, nové intriky, šťavnaté pomluvy. Sečteno a podtrženo, Jenny čeká více potíží, než měla dosud.

GOSSIP GIRL _ lhala bych ti

3. února 2009 v 17:54 | vasa 1gwenstefani
Podívejte se s námi do světa Super drbny - do světa, kam se ty nejlepší botičky dovážejí ze Španělska, kouzelné šatičky se z té nejlepší bavlny šijí na míru a bez zrady a žárlivosti v létě nemůžete vyjít na ulici. Ty nejhorší vlastnosti jsou těmi největšími skvosty.
Je čas svázat si vlasy do volného culíku - jede se totiž do Hamptons! Z S a B jsou teď múzy jednoho slavného návrháře. Shodou okolností jeho dům sousedí s N-ovým letním vězením… Jsem zvědavá, jak dobré sousedské vztahy se mezi těmito sousedy rozvinou. A co je to za zprávy, které ke mne doléhají o V? Snad v sobě neodhalila novou tvář? Kdo bude další? D?! Nikdy neříkej nikdy… Vaše Super drbna.

PRINC REBEL

3. února 2009 v 17:45 | vasa 1gwenstefani
Řada publikací líčí Rudolfa Habsburského (1858-1889), syna císaře Františka Josefa I. a jeho ženy Alžběty, jako poněkud zdegenerovaného aristokrata, kterého charakterizují náruče hereček, obskurní šantány, alkohol a drogy a jehož tragický skon provázejí nejroztodivnější pověsti. Brigitte Hamannová však korunního prince vykresluje především jako člověka, který péčí učitelů, předních evropských vzdělanců a díky své touze po vzdělání a úctou k vědění získal v dospívání nejen mimořádné znalosti, ale osvojil si i životní postoje, jež se v průběhu času příliš neměnily. Vyhraněná světonázorová stanoviska, jež Rudolf rozvíjel ve studentských pracích a až do posledních dnů v množství novinových (ovšemže anonymních) článků, v jiných publikacích, osobními kontakty i různými prohlášeními, představují následníka habsburského trůnu, tradičně konzervativního a klerikálního, ve značně překvapivém světle. Zaujetí pro liberální uspořádání společnosti, svobodu, lidská práva, humanitu a pokrok a s tím související odpor k nevzdělané aristokracii, nacionálním projevům, ke klerikalismu a antisemitismu Rudolfa sblížily s představiteli měšťanské - často židovské - inteligence a neodvratně ho vzdálily od císařského dvora. Byl bez politického vlivu i oficiálních informací, a přece se houževnatě angažoval pro mnohonárodnostní rakousko-uherskou monarchii, jejíž další existenci spatřoval v odmítnutí militaristického Německa a ve spojenectví s Francií a Ruskem. Nereálnost následníkových cílů, nenaplněný soukromý život, nemoc a jistě i přemíra šampaňského s koňakem a morfium nakonec vedly k devastaci kdysi tak zářivé osobnosti. V loveckém zámečku Mayerling však nezazněl jen jeden výstřel. Rudolf vzal s sebou na smrt i sedmnáctiletou milující Mary Vetserovou...

BASEN A CAS

3. února 2009 v 17:30 | vasa 1gwenstefani
TUTO KNIHU SOM CITALA
Za poslednú označil básnik Milan Rúfus svoju zbierku Báseň a čas. "Ponímam túto zbierku básní ako vecný, nepatetický osobný testament. Je málo pravdepodobné, že by som ešte vydal nové texty. Preto hovorím o závete," povedal tento básnik, esejista a prekladateľ.
Poéziu v zbierke dopĺňajú ilustrácie maliara Ivana Pavleho.
Vo svojich veršoch autor presne a prosto, a pritom so svojráznou filozofickou hĺbkou a poetickou podmanivosťou zobrazuje javy a súvzťažnosti s dobami minulými, obavy o budúcnosť a nádherné splývanie času a večnosti"

"Ak by napríklad Nemci mali takéhoto básnika, museli by jeho verše, vzhľadom na ich takmer stomiliónovú populáciu, vychádzať v stotisícových a miliónových nákladoch,"

Riaditeľ vydavateľstva Slovenský spisovateľ Martin Chovanec

SUMRAK

3. února 2009 v 17:17 | vasa 1gwenstefani
Zatmenie, tretí diel Twilight ságy, by mal vyjsť v máji 2009. V tomto období vyjde aj slovenská verzia ďalšieho titulu Stephenie Meyerovej, ktorý sa v angličtine nazýva The Host. Vydanie posledného dielu Twilight ságy (Breaking Dawn) je naplánované na október-november 2009 a jeho názov by mal byť Úsvit, ale nie je to ešte potvrdené. Všetky tieto skvelé knihy vydáva TATRAN.

Súmrak od autorky Stephenie Meyerovej bol búrlivo prijatý hneď po vydaní a pritiahol obrovské masy nadšených čitateľov. Hoci je román určený mladšej vekovej kategórii, mnohé čitateľky priznávajú, že román putoval z ruky do ruky, až skončil u babičky. Publishers Weekly označil román za najlepšiu knihu roka, v New York Times získala ocenenie Editor´s Choice a na najväčšom internetovom obchode Amazon.com bola hodnotená ako najlepšia kniha desaťročia.

Ťažko jednoznačne určiť, v čom je ukrytá príťažlivosť tejto knihy, je to shakespearovská láska Romea a Júlie alebo faktor ohrozenia, ktorý v tomto románe vyletí do hviezdnych výšok, keď sa vzrušenie zo zakázanej lásky a utajovanej náklonnosti zmení na hrôzostrašný závod o holý život. Dej tejto dráždivej knihy posúva vpred rovnako napätie ako aj romantika, ktoré prinútia čitateľov neprestajne prevracať stránky.

Keď sa Isabella Swanová presťahuje do večne zamračeného mestečka Forks a stretne záhadného, zvodného Edwarda Cullena, jej život odrazu naberie vzrušujúci, a desivý smer. Edward je so svojou porcelánovou pokožkou, zlatými očami, mámivým hlasom a nadprirodzenými schopnosťami neodolateľný a zároveň nepreniknuteľný. Až do tejto chvíle sa mu darilo skrývať svoju pravú identitu, ale Bella je rozhodnutá odhaliť jeho temné tajomstvo.

Bella si však neuvedomuje, že čím bližšie sa k nemu dostáva, tým väčšiemu riziku vystavuje seba aj svojich blízkych. A na návrat už môže byť neskoro...

Súmrak je veľmi zvodný a výnimočne napínavý román, ktorý čitateľa doslova priklincuje, až kým neotočí poslednú stránku.
 
 

Reklama