rozhovor s marekom ztracenym

7. června 2009 v 19:35 | vasa 1gwenstefani |  Marek Ztracený
Pocházíte ze šumavské Železné Rudy. Klavír vám byl bližší než lyže?
"Lyže miluju, ale taky jsem tam už ve čtyřech letech zpíval do zapíchnuté lopatičky na pískovišti. Dodnes jsem šťastný, že mám rodiče, kteří mě podporovali ve všem, co mě bavilo. A tak mě dali na lidušku a pak mě drželi při studiu na Ježkově konzervatoři v Praze. Vážím si jejich trpělivosti, že mně stále věří, i když to se mnou neměli a nemají vůbec lehké."

Prý jste měl na základní škole trojky z chování?
"Učitelky byly asi zaujaté... No jo, byl jsem grázl. A taky dodnes nemám moc rád sveřepé autority a nesmyslná pravidla. Ale ono to tenkrát bylo spíš o takových těch klukovinách - omylem vytopená celá škola, vystříknutý inkoust na zádech učitelky, petardou vyhozený záchod do vzduchu..."

Ale vždyť jste ministroval v kostele...
"Maminka je věřící, a tak mě k tomu vedla. Ale měl jsem tam pár průšvihů, a tak mě z této funkce vyhodili. Později jsem se to snažil napravit hraním v místním kostele na varhany. Abych si Pána Boha udobřil. No, byl jsem malý."

Z internátu v Praze vás ovšem také vyhodili, opakovaně...
"Probíhalo to tam podobně jako na základce, nebyl jsem moc vzorný... A přidaly se k tomu holky. Vychovatelky mě pořád vyháněly z nějakého pokoje. Takže jsem si pak prošel řadou divokých podnájmů a podivných zaměstnání."

Hraní na klavír po hotelových barech?
"Kdo si tím neprošel, neví, o čem mluví. Fakt dost. Čtyři roky hraní pro znuděný turisty bohatě stačily."

Čili teď máte šanci, kterou už nepustíte?
"Jsem šťastný, že se někomu líbí Ztrácíš, že se ta písnička hraje v rádiu. Producent i manager mě od euforie drží zpátky, ale je to fakt nádhera. Když mě poprvé někdo zastavil na ulici a chtěl se se mnou vyfotit, byl jsem vykulený. Samozřejmě vím, že to je všechno teprve začátek, že to bude ještě hodně práce. Ale teď není na místě řešit, jestli se to povede nebo nepovede. Dělám maximum a hodnotit budu až ve správný čas."

Vyznáte se sám v sobě?
"Správná otázka! Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. Vážně mi to moc nejde. Jsem výbušný, taky někdy nerozhodný, neumím si nechávat věci pro sebe, neumím vycházet sám se sebou... Ale co se týká profesních záležitostí, v tom mám jasno. Nechci, aby to vyznělo nějak arogantně, ale v práci si věřím."

Kromě Coldplay máte prý hodně rád Queen?
"Ti jsou mí největší oblíbenci. Táta mi je pouštěl odmalička, a tak asi to, co dnes dělám, je i jeho a jejich zásluha. Právě Freddieho jsem napodoboval už s tou lopatičkou na pískovišti. Smile Obdivuju tu jejich show, vokály, nápady, nadčasovost..."

Oblíbená knížka a proč?
"Malý princ a neptejte se proč."

Oblíbený film?
"Úplně nejvíc Forrest Gump."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama