marek ztraceny - rozhovor * * *

7. června 2009 v 19:40 | vasa 1gwenstefani |  Marek Ztracený
Sen západočeského rodáka Marka Ztraceného je vyprodat pražskou O2 Arenu. Věří, že se mu jednou splní. "Když jsem před pěti lety někomu říkal, že moje písnička bude nejhranější v rádiu, taky se mi smáli," říká.
Pondělí 3.11. 2008, 14:00
Zpěvák Marek Ztracený (23) nedávno vydal debutové album. Skladba Ztrácíš je jednou z nejhranějších písní v rádiích.
Kdy a jak jsi vlastně začal s hudbou?
Odmalička jsem byl k hudbě vedený a nechtěl jsem dělat nic jiného. Moje máma vypráví historku, která je pravdivá: Už ve čtyřech letech jsem si na pískovišti zpíval písně od Queen, zatímco ostatní plácali bábovičky. A od té doby se to se mnou táhne.

Pokud se nepletu, tak nejdříve jsi začal s klavírem...
Ano. Zpívat jsem začal v podstatě nedávno. Klavír byl můj první nástroj, učil jsem se hrát na piano v lidušce, potom na konzervatoři, absolvoval jsem různé soutěže a tak. Potom jsem hrál i na jiné nástroje, zkoušel jsem se uplatnit jako baskytarista, kytarista, bubeník... Ale pořád jsem měl pocit, že muziku nemůžu úplně ovlivnit. Tak jsem začal zpívat a skládat vlastní věci.

Proč ses nezkoušel proslavit prostřednictvím nějaké vyhledávací soutěže, například X Factoru nebo Superstar?
To mě ani nenapadlo. Myslím, že tahle forma zábavy by mi asi nepomohla. Ale zúčastnil jsem se jedné mezinárodní pěvecké soutěže v Polsku, kterou jsem vyhrál.

Jak ses dostal k nahrávání desky?
Půjčil jsem si peníze a nahrál několik písniček sám. Potom jsem nahrávku poslal Martinu Červinkovi ze Sony BMG a do dvou minut mi volal, že má zájem a chce se sejít.

Chystáš se koncertovat?
Hrál jsem nějaké akustické koncerty v předprogramu Anety Langerové, ale chystám se vyjet na turné s velkou kapelou, kterou právě dáváme dohromady. Na větší koncerty se těším.

Jak na tebe Aneta osobně zapůsobila?
Sympaťačka, nenápadná, hodná. Naprosto v pohodě.

Nebojíš se, že kvůli popularitě ztratíš soukromí a bude tě pronásledovat bulvár i fanynky?
Zatím se mi nic takového nestává. Sem tam si někdo přijde pro podpis. Nebojím se ničeho. Pravda je, že jsem si musel změnit telefonní číslo, které se nějak dostalo mezi lidi, nedalo se to vydržet.

Nějaké zajímavé telefonáty nebo zprávy? Pochlub se...

Různé telefonáty ze skrytých čísel... Asi dvakrát mi volala nějaká holka, ptala se mě, jestli vím, že jsme spolu spali. Řekl jsem, že o tom nevím, a ona na to: "Tak já jen, abys to věděl."

A byla to pravda?
Samozřejmě že to nebyla pravda! (smích)

Máš přítelkyni?
Nemám. Písnička Ztrácíš je věnovaná mojí bývalé slečně, se kterou to skončilo. To byla jedna z mých prvních větších lásek. Ale už to mám za sebou.

Ví, že je ta písnička o ní?
Stoprocentně. Dokonce jsem zaslechl, že se s tím někde chlubí.

Marek Ztracený má na albu Ztrácíš píseň Ztrácíš...
No ano, mám dojem, že "ztrácení" se objevuje v každém textu na desce. Prostě to tak vyplynulo, je to můj pocit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama